Leggings i merinould med estiske mønstre – Mørkegrå

104,73 €

Varenummer: BM-65 H6

Disse leggings i merinould er inspireret af estiske folkemønstre og forener det traditionelle håndværks skønhed med moderne komfort. Det bløde og varme materiale holder dig lun selv på kolde dage, mens folkemotiverne og rosemønstrene giver ethvert outfit et unikt præg. Elastikken i taljen og den velsiddende pasform giver fuld bevægelsesfrihed, så de er perfekte til hverdagsbrug eller aktive gøremål. Et oplagt valg til dig, der sætter pris på kvalitet, komfort og estisk kulturarv.

Prisen er inkl. EU-moms – ved bestilling uden for EU trækkes momsen automatisk fra i kassen.

Køb for 300,00 € mere, og få GRATIS fragt!
Google Pay, Apple Pay, Mastercard, VisaPayPal
Fremstillet på bestilling – produktionstid 2–6 uger afhængigt af modellen · Levering i hele verden

Beskrivelse

Fremstillet i Pärnu, Estland

Kaunis strik bliver fremstillet på vores eget værksted i Pärnu i Estland – strikket i små serier og færdiggjort i hånden. Kauni blev grundlagt i 1996.

Pleje

Uld skal sjældent vaskes – som regel er det nok at lufte det. Vask efter behov i hånden ved 30 °C med uldvaskemiddel (uden enzymer og blegemiddel), eller brug uldprogrammet ved 30 °C med lav centrifugering (400–500 omdr./min.). Form plagget, mens det er fugtigt, tør det liggende og uden for direkte sollys, og kom det ikke i tørretumbler. Flere gode råd finder du i størrelses- og plejeguiden.

Tags: , , , , , ,

Mål

Måleskitse
Størrelse XSSMLXLXXL
6Udvendig benlængde 102104104104106106
3Taljevidde 606270788692
4Hoftevidde 6674829098106
7Indvendig benlængde 767676767676
8Lårvidde 444852566064
9Ankelvidde 242526272829

Alle mål er angivet i centimeter. Tallet i tabellen viser, hvor på tegningen det enkelte mål er taget.

Anmeldelser (0)

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Leggings i merinould med estiske mønstre – Mørkegrå”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *