Uldleggings med ankermønster og elastik

Prisinterval: 56,00 € til 71,00 €

Varenummer: V-25 FF

Uldleggings med en pæn dobbelt zigzagkant og elastik i taljen. Ankermønster på venstre bens lår. Inspireret af havet og sømændene. Praktisk og tidløst design.

Prisen er inkl. EU-moms – ved bestilling uden for EU trækkes momsen automatisk fra i kassen.

Køb for 224,00 € mere, og få GRATIS fragt!
Google Pay, Apple Pay, Mastercard, VisaPayPal
Fremstillet på bestilling – produktionstid 2–6 uger afhængigt af modellen · Levering i hele verden

Beskrivelse

100 % REN og NATURLIG ULD, et hudvenligt, temperaturregulerende, åndbart og bæredygtigt materiale. Mulesingfri.

Produktet er forvasket, hvilket gør produktet endnu varmere og mere holdbart.
Designet og fremstillet i Estland.

Fremstillet i Pärnu, Estland

Kaunis strik bliver fremstillet på vores eget værksted i Pärnu i Estland – strikket i små serier og færdiggjort i hånden. Kauni blev grundlagt i 1996.

Pleje

Uld skal sjældent vaskes – som regel er det nok at lufte det. Vask efter behov i hånden ved 30 °C med uldvaskemiddel (uden enzymer og blegemiddel), eller brug uldprogrammet ved 30 °C med lav centrifugering (400–500 omdr./min.). Form plagget, mens det er fugtigt, tør det liggende og uden for direkte sollys, og kom det ikke i tørretumbler. Flere gode råd finder du i størrelses- og plejeguiden.

Tags: , , , , ,

Mål

Måleskitse
Størrelse XSSMLXLXXL
6Udvendig benlængde 102104104104106106
3Taljevidde 606270788692
4Hoftevidde 6674829098106
7Indvendig benlængde 767676767676
8Lårvidde 444852566064
9Ankelvidde 242526272829

Alle mål er angivet i centimeter. Tallet i tabellen viser, hvor på tegningen det enkelte mål er taget.

Anmeldelser (0)

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Uldleggings med ankermønster og elastik”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *