Uldleggings med striber – Natblå

Prisinterval: 79,00 € til 94,00 €

Varenummer: B-01 EL

Uldleggings til damer med elastik i livet og lodret stribemønster. Stribemønstret har en blød farveovergang, der giver leggingsene en smuk nuance. Leggingsens benkanter har dobbelt zigzagkant. Praktisk og elegant design, der er stilfuldt i al slags vejr – sæson efter sæson.

Prisen er inkl. EU-moms – ved bestilling uden for EU trækkes momsen automatisk fra i kassen.

Køb for 272,00 € mere, og få GRATIS fragt!
Google Pay, Apple Pay, Mastercard, VisaPayPal
Fremstillet på bestilling – produktionstid 2–6 uger afhængigt af modellen · Levering i hele verden

Beskrivelse

100 % REN og NATURLIG ULD, et hudvenligt, temperaturregulerende, åndbart og bæredygtigt materiale. Mulesingfri.

Produktet er forvasket, hvilket gør produktet endnu varmere og mere holdbart.
Designet og fremstillet i Estland.

Fremstillet i Pärnu, Estland

Kaunis strik bliver fremstillet på vores eget værksted i Pärnu i Estland – strikket i små serier og færdiggjort i hånden. Kauni blev grundlagt i 1996.

Pleje

Uld skal sjældent vaskes – som regel er det nok at lufte det. Vask efter behov i hånden ved 30 °C med uldvaskemiddel (uden enzymer og blegemiddel), eller brug uldprogrammet ved 30 °C med lav centrifugering (400–500 omdr./min.). Form plagget, mens det er fugtigt, tør det liggende og uden for direkte sollys, og kom det ikke i tørretumbler. Flere gode råd finder du i størrelses- og plejeguiden.

Tags: , , , , , ,

Mål

Måleskitse
Størrelse XSSMLXLXXL
6Udvendig benlængde 102104104104106106
3Taljevidde 606270788692
4Hoftevidde 6674829098106
7Indvendig benlængde 767676767676
8Lårvidde 444852566064
9Ankelvidde 242526272829

Alle mål er angivet i centimeter. Tallet i tabellen viser, hvor på tegningen det enkelte mål er taget.

Anmeldelser (0)

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Uldleggings med striber – Natblå”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *